Την Τρίτη 20/9/2022 πραγματοποιήθηκε το μάθημα « Παρατηρώ, σκέφτομαι και συζητώ για να ξέρω να κάνω το σωστό την ώρα του σεισμού».
Τα παιδιά του Β΄Παιδικού Σταθμού και του Νηπιαγωγείου ΕΑΔΠΠΑ παρακολούθησαν μέσω του προτζέκτορα, προβολές για το πως μπορούμε να προστατευτούμε την ώρα του σεισμού και ακολούθησε συζήτηση και κατόπιν άσκηση για την προστασία μας.
Σε τακτά χρονικά διαστήματα επαναλαμβάνουμε το μάθημα για το σεισμό και πραγματοποιούμε ασκήσεις για την προστασία μας, προκειμένου να είμαστε όλοι (μικροί και μεγάλοι) σε ετοιμότητα .
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/09/Σεισμός_Νηπ_Β_Παιδικός_1-Custom.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/09/Σεισμός_Νηπ_Β_Παιδικός_4-Custom.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/09/Σεισμός_Νηπ_Β_Παιδικός_3-Custom.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/09/Σεισμός_Νηπ_Β_Παιδικός_2-Custom.jpg)