Στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος «Πλανήτης Γη – Θαλάσσιο οικοσύστημα – Ωκεανοί», την Δευτέρα 20 Μαρτίου 2023, επισκέφθηκαν το νηπιαγωγείο ο κ. Στέλιος Πετράκης (Διδάκτωρ Γεωλογίας, μέλος του συλλόγου ελλ. Ωκεανογράφων) και ο κ. Παναγιώτης Φουτράκης (Γεωλόγος – Διδάκτωρ Ωκεανογραφίας του ΕΚΠΑ, μέλος του συλλόγου ελλ. Ωκεανογράφων).
Τα παιδιά του Νηπιαγωγείου είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν με τους ωκεανογράφους, να εμπλουτίσουν και να αποκτήσουν νέες γνώσεις, να κατανοήσουν έννοιες , να εκφραστούν, να παρακολουθήσουν και να συμμετάσχουν σε πείραμα για τα θαλάσσια ρεύματα.
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_15-Custom.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_14-Custom-683x1024.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_13-Custom.png)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_12-Custom.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_11-Custom-745x1024.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_10-Custom.png)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_9-Custom.png)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_8-Custom.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_7-Custom.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_6-Custom.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_5-Custom.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_4-Custom.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_3-Custom.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_2-Custom.jpg)
![](https://nipia.uoa.gr/wp-content/uploads/2023/03/Επίσκεψη-Ωκεανογράφων_1-Custom.jpg)